BIO

rataj-bio

Josef Rataj (* 29. 5. 1979, Plzeň) Malíř, výtvarník, performer. Kladný vztah k umění u něj rodina budovala již od útlého dětství. K vlastní tvorbě se dostal během svých opakovaných cest do Los Angeles, kde ho naprosto uchvátil reklamní design a kýčovitý styl pop-artu 50. let, zářící Venice Beach a pulzující reklamní štíty kasin Las Vegas. Nepřehlédnutelnost neónových barev, neporazitelných superhrdinů a světa rostoucího konzumu ho nasměroval k jeho současné umělecké kariéře. Dnes se Josef Rataj řadí mezi průkopníky tohoto stylu u nás. Mimo pop-artu kombinovaného s abstrakcí se věnuje též tvorbě 3D objektů.

Nezůstalo však jen u tvorby na plátna a stěny. Svůj osobitý styl promítl během více jak 15 let do několika multimediálních show a do spolupráce na kolekcích oblečení známých značek. Nyní v kooperaci s předními designéry pracuje na zcela novém projektu pod vlastním jménem. Pro začínající umělce organizuje workshopy a podílí se na choreografii show kombinující malbu a tanec. V projektech jako např. Colour Heroes propojil své malířské umění s talentovanými tanečníky, akrobaty a kaskadéry, a vytvořil tak koncept kombinující techniku rychlomalby a tanečního vystoupení. Během několika málo minut a za doprovodu skupiny performerů Josef oživuje na prázdných plátnech portréty známých i fiktivních osobností. Tato vizuální jízda dnes doprovází vystoupení nejznámějších českých a zahraničních hudebníků a díky originálnímu pojetí se stala vyvrcholením programu řady festivalů a společenských akcí.

Obrazy Josefa Rataje jsou zastoupeny v privátních sbírkách po celém světě a objevují se také v městských expozicích a moderních komerčních projektech. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení